Haber

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı: İsrail’in yaptığı savaştır, insanlık suçudur

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, İsrail’in yaptığının savaş ve insanlık suçu olduğunu kaydederek, “Kör, sağır, dilsiz kalan veya bu meseleye açıkça destek verenler de bu suça ortaktır. Bu suçu kim işledi?”

Memur-Sen Adana İl Temsilciliği tarafından kurulan Filistin Halkının Dayanışma Platformu’nun düzenlediği Filistin nöbeti, Adana İstasyon Meydanı’nda devam ediyor. Eylemin ikinci gününde Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi nöbeti devraldı.

“Dünyanın gözü önünde soykırım yapılıyor.”

Filistin nöbeti başlangıcında bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, “Bugün dünyanın gözü önünde bir soykırım yapılıyor. Canlı yayınlarla evlere bomba yağdırılıyor. Hastaneler” yok ediliyor, kadınlar, çocuklar, yaşlılar yani siviller katlediliyor.” “Savaşta bu bir hatadır. Aynı zamanda insanlık suçudur. Kör, sağır, dilsiz kalanlar veya bu soruna açıkça destek verenler de bu suça ortaktır, bu hatayı yapanlar da. Elimizle düzeltemediğimizi dilimizle düzeltmeye çalışırız ama kalbimizdeki tüm zalimlerden nefret etmekten asla vazgeçmeyiz.” söz konusu.

“Kudüs özgürleşene kadar kıyamet içindeyiz”

Gazze ve Filistin’deki mazlum halklarla dayanışma içinde olduklarını vurgulayan Başkan Sezer, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bugün kıyametin eşiğindeyiz. Burada olmak bir irade beyanıdır. ‘Mazlumun yanındayım’ demektir. ‘Direnenlerin yanındayım’ demektir. ‘Ben yanındayım’ demektir. Kudüs tarafı, Kubbet-üs-Sahra, Mescid-i Aksa. ‘İşgalden yanayım’ anlamına geliyor. “‘İşgalcilere ve emperyalizme karşıyım’ demektir. ‘Zalimlere karşıyım’ demektir. Zulmü tüm dünyaya duyurana, zalimi işgal ettiği topraklardan uzaklaştırıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Kudüs özgürleşene kadar yükselişteyiz.”

Mehmet Sezer, açıklamalarını Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen’in kurucu Genel Başkanı şair ve düşünür Mehmet Akif İnan’ın Mescid-i Aksa şiirinden bir bölümünü okuyarak tamamladı.

Eğitim-Bir-Sen’in Filistin nöbetine Muhammed-Sen Adana İl Temsilcisi Bekir Nennioğlu, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Adana birim liderleri, Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Müdürlüğü üyeleri, sendikacılar ve vatandaşlar katıldı.

Filistin nöbetinin yapıldığı çadırın önünde açılan, İsrail’in baskısını ve Filistinlilerin direnişini yansıtan fotoğraf kabinine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu