Ekonomi

Bitget: BTC, yatırımda yüksek getiri potansiyeli sunabilir

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, Bitget’in bu yılın başlarında Türkiye’ye açıldığını belirterek, “20 Temmuz’da Ortadoğu bölgesine yönelik genişleme planlarımızı açıkladık. Artık tamamen yerelleştirilmiş bir Türkçe web sitesi olan Bitget TR ile Türkiye’deki kullanıcılara hizmet veriyoruz.”

Bitget hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Türkiye’deki faaliyetlerinize ne zaman başladınız? Türkiye’deki kullanıcılarınıza ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz?

2018 yılında kurulan Bitget, Copy Trade hizmetleri sunan dünyanın önde gelen kripto para platformlarından biridir. Bitget’te, 100’den fazla ülkede 20 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren güvenilir, tek duraklı bir ticaret çözümü sunarak kullanıcıların daha akıllıca ticaret yapmasına yardımcı olmaya kararlıyız. Ayrıca efsanevi Arjantinli futbolcu Lionel Messi ve resmi eSpor etkinlikleri organizatörü PGL gibi güvenilir ortaklarla iş birliği yaparak insanları kripto para birimlerini benimsemeye teşvik ediyoruz. İlk ve en büyük süreç kopyalama platformları olarak, ilk faaliyetimizden bu yana süreç kopyalama özelliğimizle 110.000’den fazla elit tüccarı stratejilerini paylaşmaya ve 540.000’den fazla kullanıcıyı kopyalamaya teşvik ettik.

Bitget’in bu yılın başlarında Türkiye’de kullanıma sunulmasının ardından, 20 Temmuz’da Orta Doğu bölgesine yönelik genişleme planlarımızı duyurduk. Artık tamamen yerelleştirilmiş bir Türkçe web sitesi olan Bitget TR ile Türkiye’deki kullanıcılara hizmet veriyoruz.

Küresel bir kripto para birimi platformu olarak Türkiye’nin faaliyetleriniz için ne gibi bir değeri ve konumu var?

Canlı ve hızla büyüyen kripto para piyasası ile Türkiye’nin küresel operasyonlarımızda değerli bir konuma sahip olduğunu görüyoruz. Bitget olarak bu değerli coğrafyaya ve kripto ekosistemine katkı sağlamak için Türkiye pazarına girdik.

Türkiye’nin büyük bir potansiyele sahip olması, onu operasyonel stratejimizde her zaman öncelikli bir konumda tutmamızı sağlıyor. Öte yandan, bölgesel ve küresel varlığımızı güçlendirmenin yanı sıra, Türkiye’deki kullanıcılara verdiğimiz maliyeti her zaman ön planda tutuyoruz. Türkiye pazarında yakalayacağımız yüksek performans, çevre pazarlara da aynı yönde katkı sağlayacak, pazarları olumlu yönde etkileyerek genel küresel açılımımıza katkı sağlayacaktır. Bu nedenle, hızla büyüyen yerel pazar için Bitget TR yerel platformunu özel bir odakla kurduk. Böylece Türkiye’ye olan bağlılığımızı vurguluyor ve Bitget markasının küresel varlığını güçlendiriyoruz.

Kullanıcı portföyünüz nasıl? (Yüzde kaç kadın, erkek, ortalama yaş vb.)

Kullanıcılarımızın %70’inden fazlası 18 ile 34 yaşları arasındadır ve %90’ı erkektir. Daha fazla kadın yatırımcıya sahip olmak, yalnızca Bitget için değil, tüm kripto endüstrisi için bir zorluktur. Bu durumu değiştirmek ve insanları yatırım yapmaya başlamak için daha cesur hissetmeleri için daha bilgili hale getirmek için eğitim girişimleri geliştirmeye kararlıyız.

Kripto borsalarında güvenlik son derece değerlidir. Bitget olarak güvenlik açısından nasıl çalışıyorsunuz?

Kullanıcıların varlıklarını platformumuzda güvence altına almak ilk günden beri en büyük önceliğimiz oldu ve bu konuda birçok önlem aldık. Kullanıcılarımızın varlıklarının güvence altına alınması için 2022’de Bitget Koruma Fonu’nu başlattık. Fonun maliyeti her zaman 300 milyon doların üzerinde kalacak ve Nansen, Bitget’i fon tutmak için cüzdan adreslerini ifşa eden iki CEX’ten (merkezi borsa) biri olarak gösterdi. Varlıklar farklı cüzdan adreslerinde saklanır ve bu adresler kullanıcılar tarafından gerçek zamanlı olarak takip edilebilir. Bu noktada önümüzdeki üç yıl için rastgele çekiliş olmadan fonun giderini tutuyoruz.

Öte yandan, platformumuzdaki varlık kaynaklarının şeffaflığını sağlamak için Aralık 2022’de Proof of Reserves sayfasını kullanıma sunduk. Müşteri fonlarının en az 1:1 oranında rezerve edilmesini sağlamak için Rezerv Kanıtı aylık olarak güncellenecektir. Bitget’in rezerv oranı, endüstri standardının iki katı olan yüzde 200’ün üzerinde. Kullanıcıların varlıklarını platformumuzda doğrulayabilmeleri için GitHub’da bulunan “Merklevalidator” adlı bir açık kaynak aracı da geliştirdik.

Bitget ekibi, finansal önlemlerin yanı sıra platform güvenliği konusunda da yoğun bir şekilde çalışıyor. Risk kontrol sistemleri, gelişmiş güvenlik bağlanabilirliği, güvenli cüzdan şifreleme ve daha birçok önlemi alarak siber güvenlik tehditlerini kontrol altında tutar.

2022’de hangi pazar payına sahiptiniz? 2023 pazar payı hedefleriniz ve diğer hedefleriniz nelerdir?

TokenInsight Crypto Exchanges 2022 Yıllık Raporuna göre Bitget’in türev pazar payı 2022’de %10,15 idi ve Bitget, TokenInsight 2023 İkinci Çeyrek Kripto Borsası Raporuna göre toplamın %85’inden fazlasını oluşturan İlk 4 borsa arasında yer aldı. pazar. fazlasını yarattı. Ayrıca ilk 5 CEX (merkezi borsa) arasında pazar payını (%1,81) en yüksek artıran ikinci ülke oldu ve %8,7’ye ulaştı.

Hedefimiz önümüzdeki 3-5 yıl içinde işlem hacmi açısından ilk üç kripto para borsasından biri olmak ve platformumuza daha fazla ziyaretçi çekmek. Geleceğe baktığımızda, ürün tekliflerini güçlendirmeye ve yenilemeye, dünya çapında kripto para ticaretinin daha geniş bir şekilde benimsenmesini teşvik etmeye ve CeFi (merkezi finans) ile DeFi’yi (merkezi olmayan finans) birbirine bağlayan bir köprü olmaya kararlıyız. Vizyonumuz, herkesin eşit erişime sahip olduğu, kullanıcı odaklı çalışmalar yaratmaktır. Misyonumuz, bireyleri kolay ama güçlü araçlarla kripto para birimlerini benimsemeye teşvik etmektir.

Öte yandan, işlem kopyalama işlevinin doğruluğunu ve güvenilirliğini artırmak için işlem çoğaltma özelliğini güçlendirmeye, daha fazla üst düzey yatırımcıyı çekmeye ve daha fazla yapay zeka teknolojisini keşfetmeye devam edeceğiz. Kullanıcılar için ilk 10 DEX’ten (merkezi olmayan borsa) likiditeyi en uygun ve en düşük fiyatla toplayan gelişmiş bir DeFi (merkeziyetsiz finans) derleyicisi MegaSwap ve MegaSwap gibi yenilikçi çalışmalarla türevlerin ötesine geçerek hizmet yelpazesini genişletmek ve dikkatleri üzerine çekmek gelecek vaat eden yeni madeni paraların listelenmesi ile Ticareti geliştiriyoruz.

Kripto para birimi alanında daha fazla eğitim ve sosyal sorumluluk etkinliği sağlamak için Lionel Messi gibi sağlam isimlerle yüksek profilli ortaklıklar kurarak platform hakkında farkındalık yaratmak ve kriptoyu daha geniş bir kitleye tanıtmak istiyoruz.

Bu yıl para piyasalarında tarihi zirvelerin yenilendiğini görecek miyiz?

Bu yılı incelediğimizde, küresel sermaye piyasaları dikkat çekici bir büyüme kaydetti ve değerli finansal endeksler tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. İngiltere, Almanya ve Fransa gibi ülkeler rekor seviyelere ulaşırken, Asya-Pasifik bölgesinden Japonya 30 yılda görülmemiş bir büyüme yaşadı. Ayrıca altın gibi riskli varlıkların fiyatları tarihi zirvelerde. Şu anda, Dow Jones, Nasdaq ve S&P gibi ABD sermaye piyasası endeksleri, tarihi zirvelerinden yalnızca %5 ila %15 uzakta.

ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) üç haneli rakamlara dönerken, Federal Rezerv’in oran artırım döngüsü sona yaklaşıyor. Bu yüksek faiz oranlarının yavaş ayarlanması, önümüzdeki aylarda mali piyasada riskli varlıkları güçlendirebilir. ABD hisse senedi endekslerinin bu yıl yeni zirvelere ulaşması muhtemel. Kripto para piyasası için, düzenleme ve finansman kanalları gibi faktörler nedeniyle önceki zirveleri aşma yeteneği sınırlı olabilir, ancak uluslararası ana akım risk varlıklarıyla kısmen uyumlu bir performans bekleniyor.

Öte yandan, faiz artırımlarının ekonomik etkilerinin zaman içinde ortaya çıkması, gelecekte ekonomik durgunluk beklentisini artırabilir. Bu durum finansal piyasalarda değerli dalgalanmalara neden olarak olumsuz bir etki yaratabilir.

2023 yılının ilk 6 ayını kripto borsalarında değerlendirebilir misiniz? 2024 beklentilerimiz ve öngörülerimiz neler?

Nansen ve TokenInsight, 2023’ün ilk yarısı ve ikinci çeyreğinde merkezi olmayan borsalara değer veren analitikler sağladı. Buna göre; Geçen yılın sonlarında çeşitli siyah kuğu olaylarının (öngörülemeyen sürpriz, piyasalarda olağandışı olarak nitelendirilebilecek olaylar) meydana gelmesi, CEX’lerin (merkezi borsalar) şeffaflığa öncelik vermesine neden oldu. Özellikle, Binance ve Bitget, Koruma Fonu cüzdan adreslerini halka açık bir şekilde paylaşarak örnek borsalar olarak ortaya çıktılar. Olumsuz piyasa koşullarına rağmen, Bitget her zaman gelişme gösterdi ve bu yılın ilk yarısında türev ticaretinde dikkate değer bir büyüme yaşadı. Platform jetonu BGB, yılın başında 0,2 doların altındayken neredeyse 0,5 dolara yükseldi ve bu da onu en iyi performans gösteren platform jetonlarından biri haline getirdi.

Faiz oranı döngüsünün sona ermesi ve ayı piyasasının gevşeme belirtileri ile 2024 için değerleme yapmak gerekirse, BTC yarılanmasının merkezi olmayan borsalara yeni bir canlılık getirmesi bekleniyor. Bir sonraki büyüme döngüsünde, güvenlik, uyumluluk ve yenilik, CEX’ler (merkezi borsalar) için değerli odak noktaları olarak ortaya çıkacaktır. Borsaların başarısı büyük ölçüde düzenleyiciler ile uygun ve etkili anlaşmalar yapabilmelerine, kullanıcıların sorunlarına çözüm üretebilmelerine, iş ve iş hayatındaki yeniliklerle yeni talepler yaratabilmelerine bağlı olacaktır. Ayrıca, yüksek kaliteli varlıkların erken tespiti ve aktif risk yönetimi ile birlikte sürekli ilerleme, bir sonraki büyüme seviyesindeki genel başarılarının belirlenmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

Kripto yatırımları, mevcut ekonomik koşullarda Türkiye’deki yatırımcı için avantajlı mı?

Mevcut ekonomik durum göz önüne alındığında, kripto para yatırımlarının Türkiye’deki yatırımcılar için avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye son yıllarda para biriminin değer kaybetme baskısıyla karşı karşıya kaldı. Yatırımcılar, bu kayba karşı korunmak veya riski azaltmak için kripto para birimlerine yatırım yapmayı da düşünebilirler.

Son zamanlarda BlackRock başta olmak üzere değerli varlık yönetim şirketleri, BTC spot ETF’leri için başvuruda bulunmaya başladı. Bu, piyasanın yönünün bir göstergesi olabilir. 2024’te beklenen BTC yarılanmasıyla, BTC’ye yatırım yapmak yüksek getiri potansiyeli sunabilir.

ABD faiz oranı döngüsünün zirvesine yaklaşırken, Türk lirası veya ABD doları tutmak gelecek için en iyi seçenek olmayabilir. BTC’yi seçmek, bir varlık çeşitlendirme aracı sağlar ve böylece genel portföy riskini azaltır. Türkiye’deki yatırımcılar, daha istikrarlı ve sağlam bir yatırım stratejisi elde etmek için kripto para birimlerini hisse senetleri, tahviller ve diğer klasik varlık sınıflarıyla birleştirebilirler.

Ana paraları düşündüğünüzde, Bitcoin ve Etherium için yıl sonu beklentileriniz neler? Bu bağlamda altcoinler için nasıl bir senaryo öngörüyorsunuz?

2023’ün sonunda Bitcoin için fiyat beklentileri birkaç faktörden etkilenebilir. Özellikle Federal Rezerv’in Eylül veya Kasım aylarında faiz oranlarını artırma olasılığı, BTC fiyat beklentileri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ancak faiz oranı yükseldiğinde BTC’ye olan talebin artacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte, BTC yarılanması, bir BTC spot ETF’nin potansiyel onayı ve Federal Rezerv tarafından oran indirimlerinin başlatılması gibi diğer faktörlerin de dikkate alınması gerekir. Bu faktörler, BTC’nin başlangıçta bir süre sınırlı bir alanda kalacağını, ardından 2023’ün ikinci yarısında hız kazanacağını gösteriyor. BTC fiyatının önce 31.800 dolardan 28 bin dolara ayarlanması, ardından önceki zirvelerini aşması bekleniyor. ve yıl sonunda 40 bin doları aşabilecek biçimde artış.

Son zamanlarda ETH (Ethereum), BTC’den daha zayıf performans gösterdi. Bunun ana nedenleri, dönen varlıklar üzerindeki piyasa spekülasyonları ve artan fon eksikliğidir. Piyasanın farklı sektörler arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmaya odaklanması, belirli temaların sürdürülmesini zorlaştırarak ETH’ye olan talebi zayıflattı. Ayrıca ETH’nin sürekli artan pay oranı ve yıllık yıkım oranının kademeli olarak artması, değişmeyen fiyatla birleşince paylaşım faydalarının azalmasına neden oldu ve olumlu bir geri bildirim döngüsü oluşmasını engelledi. Bununla birlikte, önemli ölçüde artan ETH fiyatını tetikleyen artan bir fon akışı varsa, kullanıcılar için hisse getirisi önemli ölçüde artacaktır. Bu, daha fazla kullanıcının ETH’yi paylaşmamasına yol açabilir ve bu da piyasa dolaşım oranlarını azaltabilir. ETH için daha yüksek bir zincir üstü aktivite, yıkım oranını daha da artıracak ve ETH fiyatının daha da yükselmesini teşvik edecektir. Faiz artırım döneminin sonlarına doğru, ETH’nin büyük bir yukarı yönlü fiyat hareketi yaşaması kuvvetle muhtemel. Bu nedenle, 2023’ün sonunda ETH’nin 2.200 dolar civarında istikrar kazanacağı ve 2024’te yeni zirveler kırabileceği ve 2.200 dolar ile 3.200 dolar arasında dalgalanabileceği tahmin ediliyor.

Altcoinlere baktığımızda, ana paralar istikrar kazandıkça altcoinlerin fiyat artışları açısından değerli bir potansiyele sahip olması bekleniyor. Sandık koinleri (şaka amaçlı üretilmiş kripto para birimleri), algoritmaya dayanıklı koinler ve yeni DeFi modelleri gibi piyasa temalarına ve olaylarına dayalı altcoinler, alfa getirisi arayan yatırımcılar için cazip seçenekler olabilir. Genel olarak, yatırımcılar Federal Rezerv’in oran artışlarını izlemeye devam etmeli ve BTC/ETH için olası yukarı yönlü alanları izlemelidir. 2023’ün sonunda, birçok altcoin’in fiyat artışları yaşadığı bir trend bekleniyor.

haberkocakoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort