Haber

Altaylı, “Benzersiz Bir Şeyler Yapmak İstiyorum” Diyerek Yeni Projesini Açıkladı

Habertürk’ten ayrılan Gazeteci Fatih Altaylı, yeni projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Altaylı, Youtube üzerinden yayın yapacağını ve çok kanallı bir projeye imza atacağını belirtti. Altaylı, Birebir Bilim ve Birebir programları için de tarih verdi.

Altaylı, 16 Mayıs’ta Habertürk’ten ayrıldığını ve kendi sitesinde yazmaya devam edeceğini açıkladı.

Altaylı, yeni projesini ‘Benzersiz bir şeyler yapmak istiyorum’ sözleriyle duyurdu.

Aposto’dan Abdullah Esin’e konuşan Altaylı, yeni projesini şu sözlerle anlattı:

Habertürk’ten ayrıldıktan sonra fatihaltayli.com.tr devreye girdi ve günlük yazılarımı orada yazıyorum. İlk günden beri inanılmaz sayıda görüntüleme aldık. Birçok haber sitesinden daha fazla tıklanıyoruz.

Yakında Youtube’da televizyon tarafına da başlayacağız. Çok kanallı bir Youtube televizyonu hazırlıyoruz. Ortak ve yatırımcı olmak isteyen fonlar ve sermaye kümeleri var ama ben bağımsızlığımdan taviz vermek istemiyorum. Tamamen bağımsız bir gazetecilik kuruluşu olmasını istiyorum. Kendim finanse edeceğim ve bunu onurlu, dürüst, özgür ruhlu bir grup gazeteci arkadaşımla yapmak istiyorum. Pak çalışma arkadaşlarımın ortak olacağı bir dijital platform kurmaya çalışıyorum.

Aslında yarın tek başıma başlayabilirdim ama seyircilerden çok uzun olmayan bir mola talep ediyorum. Benzersiz bir şey yapmak istiyorum. Tembellik sürecimi Habertürk’ün son döneminde bitirdim ve çok çalışıyorum. Herkes tatile gideceğimi söylüyordu ama o kadar kiloluyum ki yıllardır çalışmıyorum. Türkiye için yapacağımız çalışmaları çok değerli buluyorum.’

Birebir Bilim ve Birebir programlarından bahseden Altaylı, programların tarihlerini verdi.

‘Bire Bir Bilim elbette devam edecek. Ayrıldığım gün Celal Şengör aradı ve ‘İnternetten devam edelim’ dedi. Ertesi gün İlber Hoca aradı, “Devam edin. Daha rahat konuşabiliriz” dedi.

Bire Bir Bilim muhtemelen Temmuz ayının sonunda başlayacak. Eylül’de Bire Bir’e başlayacağız.

Ama sadece onlar değil, birçok farklı kanal olacak. Çok iyi bir televizyon kurmayı hedeflediğimizi söyleyebilirim. Hepsi güvenilir bir gazeteci grubuyla; Şartlarımız olgunlaştığında da tüm bağımsız gazetecilere kapımızı açacağız. Yapabilirsek, çok şaşırtıcı bir şey bulacağız.’

haberbelen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu